Hakkımızda

Haznesinde Tohumlar Barındırıp Çiçek Açan Çiçek Tohumlu Kalem. !!!

Doğa en büyük zararı son yıllarda insanlığın ürettiği sanayi ürünler ve sonuçlarından kaynaklanan kirlenmeyle görmüştür. Bu hızla kirlenmeye devam ederse çok vahim sonuçları olacağı gibi durdurulamaz bir çöküşe sebep olacaktır. Yaşam kaynaklarının sürekli ve canlı kalabilmesi için doğaya artık ses verip onun istediği gibi davranmamız şart olmuştur. Tüm devletler bu yönde çalışmalarını yapmaktadır ancak bu aşamada en büyük görev bireylerdedir. Özellikle genç nesil bu fikirle aşılanmalıdır. Çiçek Açan Kalem ve benzeri ürünler bu aşamada devreye girer ve hedeflenilen temiz ve yaşanabilir bir doğayı oluşturmak için en büyük adımı atmış oluruz.

The most important thing when playing at the casino is to always play responsibly. Set game limits and stick to them. Only play on with an approved in USA. Always play because it is fun and never because it feels like a compulsion. Remember that gaming is a form of entertainment and that it is not a way to make money.

Çiçek açan kalem doğayı kirletmediği ve geri dönüşebilen yapısı dışında artı olarak içinde tohum barındırır ve ekildiğinde çevremize bir ağaç kazandırır. Her insan dikilen bir fidanın büyüyüp ağaç olması keyfini yaşamalıdır. O zaman hayatının sonuna kadar bu duygu artarak devam edecektir.

Özellikle büyükşehir ve metropollerde yaşam standartları oldukça düşük seviyelere gerilemiştir. Her ne kadar yaşam şekli modern hale geldiği düşünülsede doğadan kopmuş bir yaşam asla yaşam standartını üst seviyelere çıkarmaz. Bu yüzdendir ki büyük bütçeli ve çaplı konut projeleri artık doğa temalı pazarlama taktikleriyle desteklenmektedir. Bu yüzden şu şekilde reklam metinler sıkça duyduğumuz cümlelerdir. “Doğa ile iç içe” , “Yeşil ile başbaşa” vs. Peki bireysel olarak bizler ne yapıyoruz bu konuda? İşte bu anda devreye sorumluluğunu aldığımız projemiz bu düşünceye adeta bir imdat simidi gibi yetişiyor. Çiçek Tohumlu Kalem projesiyle kullandığımız ve oldukça doğayı kirleten günümüz kalemlerinden ziyade doğa ile barışık ve çok kolay bir şekilde doğaya karışabilen bir yapısıyla, aynı zamanda haznesinde tohum barındıran kalemler ile yola çıkıyoruz. Mısır nişastası ile üretilmiş yapısı hem doğaya zarar vermiyor hemde geri dönüşümü oldukça kısa seviyelere çekiyor. Su, toprak gibi doğal çözeltilerle kolay bir şekilde yok edilen yapısı bu aşamada tam bir doğa dostu ürün yaratıyor. Özel hazne yada özel kapsülünde barındırdığı tohum sayesinde kaleminiz geekli şartlar oluşturulduğu taktirde bir ağaç yada bitkiye belkide sebzeye dönüşebiliyor.Süregelen, doğa dostu yaşam tarzını devam ettirebilmek, Doğa dostu kullanım alışkanlıklarının yaygınlaşmasını sağlamak, Ekolojik yaşam bilgisinin yaygın bir şekilde anlaşılmasını sağlamak. Çocuklarımıza ve gençlerimize ağaç dikme alışkanlığı sağlamak. Doğa dostu tarım politikalarının oluşturulması ve devamlılığı. Tarımsal biyolojik çeşitliliğin korunmasını sağlamak. Doğa dostu yaşam örneklerinin yaygınlaştırılması ve yaşatılması temel ilkelerimizdir.

Hiçbir aşamasında çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen sürdürülebilir tarım yöntemlerinin yaygınlaştırılması, Geleneksel süreçteki üretimlerin korunması, sürdürülmesi, Yerleşimleri, üretim ve tüketimleri ile yaşamları doğayla uyum içinde olan insan topluluklarının varlıklarının sürdürülmelerine katkıda bulunulması, Bu alanda yaşayan örneklerin desteklenmesi, yeni örnekler oluşturulması ve bu örneklerin sürdürülebilir hale gelmelerinin desteklenmesi, İnsan gereksinimlerinin ekosistem döngülerine uyum içinde yeniden tanımlanması, Doğal gereksinimlere denk düşen üretim ve tüketim modellerinin ve teknolojilerinin desteklenmesi ve uygulanması Bireyin doğa ve çevresi içerisinde yaşayabilmesi için bilgilendirilmesi ve becerilerini geliştirebilmesi amacıyla faaliyet alanları yaratılması, yolunda projeler yürütüyoruz.